تصویر در حال بارگزاری

دیپلم طراحی لباس ، دوخت و ترمیم

دیپلم طراحی لباس دوخت و ترمیم شامل مهارت های درسی زیر میشود:

– طراحی عمومی

– طراحی اندام ولباس

– دستیاری طراحی لباس (دوخت و ترمیم)

– کاربر adobe illustrator

درباره طراحی دوخت

طراحی و دوخت لباس طی قرون متمادی همراه با پیشرفت علم و تکنولوژی تغییرات چشمگیری داشته و متناسب با فنون و تکنولوژی مدرن، شرایط اقلیمی، اقتصادی و آداب و رسوم اجتماعی در حال تحول و گسترش می باشد. رشته طراحی و دوخت یک رشته کاربردی است و هدف آن طراحی لباس با مدل های گوناگون با حفظ خلاقیت هنری می باشد. هنرجوی این رشته در طی دوران تحصیلی با مبانی هنرهای تجسمی و اصول طراحی لباس و آناتومی بدن انسان الگو برش و دوخت لباس زنانه و کودک و تزئین اتاق خواب کودک شناخت الیاف نساجی رنگ شناسی تخصصی لباس و انواع پارچه و استانداردهای دوخت طراحی لباس با مدل های گوناگون روش تولید لباس (سری دوزی) آشنا شده و توانایی انجام دوخت پولک منجون دوزی با لباس عروس طراحی و دوخت گوناگون لباس کودک کار با انواع چرخ های خیاطی را پیدا خواهد کرد.

شرایط ورود به رشته:

مکان ها یا سازمان های محل اشتغال:
موسسات تولید لباس، کارگاه های دوخت لباس عروس، آموزشگاههای خیاطی، کارخانه های تولید پوشاک، کارخانه های نساجی و کارگاههای آزاد در زمینه طراحی و دوخت لباس.

 

شرایط کاری:

جایگاه شغلی متوسط و سطح درآمد خوب، نیاز به فعالیت های مدیریتی کنترل و نظارت تداوم و تراکم کار زیاد، تحمل سر و صدا و آلودگی محیط کار در کارخانجات نساجی، نیاز به فعالیت های دست و چشم.

 

شرایط ورود به رشته:


کسب شرایط ورود به شاخه فنی و حرفه ای.
رشته های امکان ادامه تحصیل (کاردانی دختر):
طراحی و دوخت.
امکان ادامه ی تحصیل بعد از کاردانی:
به صورت ناپیوسته تا مقطع کارشناسی ارشد

برای ادامه تحصیل در رشته طراحی دوخت در موسسه هدف پایا همین حالا اقدام کن !